معرفی ۸۹۶ نفر از جویندگان‌کار به شرکت‌ها و کارگاه‌های تولیدی در شهرستان دماوند/ سهمیه ۲۸۳ نفری طرح کارورزی در شهرستان دماوند با کمبود ثبت‌نامی مواجه است

رئیس اداره کار، تعاون و امور اجتماعی شهرستان دماوند از معرفی ۸۹۶ نفر از جویندگان‌کار به شرکت‌ها و کارگاه‌های تولیدی در سال جاری خبر داد و گفت: سهمیه ۲۸۳ نفری طرح کارورزی در شهرستان دماوند با کمبود ثبت‌نامی مواجه است.

به گزارش تاررود، علی مشهدی عباسی در چهارمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: در سال جاری یک هزار و ۳۹۳ نفر جوینده‌کار در این شهرستان داشتیم که از این تعداد، ۸۹۶ مورد بدون تسهیلات بانکی به شرکت‌ها و کارگاه‌های مختلف معرفی به کار شدند.

وی افزود: در خصوص مشاغل خانگی در شهرستان دماوند قدری عقب هستیم و نهادهایی که به ارائه طرح پرداختند، شامل ادارات میراث فرهنگی و گردشگری با ارائه هشت طرح و صنعت، معدن و تجارت ۲۹ طرح هستند که این طرح‌ها به بانک معرفی گردید.

رئیس اداره کار، تعاون و امور اجتماعی شهرستان دماوند ادامه داد: باید برخی نهادها مانند کمیته امداد، بنیاد شهید و امور ایثارگران، صندوق کارآفرینی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره جهاد کشاورزی طرح مشاغل خانگی خود را بررسی کنند.

مشهدی‌عباسی خاطرنشان کرد: به غیر از نهادهای فوق، سایر ادارات نیز می‌توانند به ارائه طرح به پردارند، زیرا در این خصوص سهمیه‌ای مشخص نشده است و تمامی پرونده‌ها به تهران ارسال می‌شود؛ اما یکی از مشکلات این است که برخی افراد که در سال‌های گذشته در این خصوص تسهیلات بانکی دریافت کرده‌اند که نمی‌توانند مجدداً آن را دریافت کنند.

وی در خصوص طرح کارورزی در شهرستان دماوند تصریح کرد: اولین نشست در این زمینه در شهرستان دماوند برگزار شد و نهادهای اجرایی باید آن را مدنظر قرار دهند.

رئیس اداره کار، تعاون و امور اجتماعی شهرستان دماوند بیان کرد: در زمینه طرح کارورزی ادارات باید به طور کلی باید ۶۱ مورد برای جهاد کشاورزی، ۸۵ مورد برای صنعت، معدن و تجارت، ۴۰ مورد برای میراث فرهنگی و گردشگری، ۱۷ مورد برای آموزش‌ و پرورش، ۱۵ مورد برای فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کار، ۶۵ مورد طرح برای تعاون و امور اجتماعی مدنظر می‌باشد.

مشهدی عباسی عنوان کرد: از آغاز طرح کارورزی تاکنون در میان افراد تحصیل‌کرده ۱۵ مورد قراداد منعقد شد که از این تعداد دو طرح مربوط به اداره جهاد کشاورزی و هشت طرح مربوط به اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند بوده است.

*فقط ۳۵ نفر برای طرح کارورزی در شهرستان دماوند ثبت‌نام موفق داشته‌اند/ سهمیه ۲۸۳ نفری طرح کارورزی در شهرستان دماوند با کمبود ثبت‌نامی مواجه است

وی با بیان این که تقریباً تا دو هفته اخیر شهرستان دماوند رتبه اول را در زمینه کارورزی در سطح استان داشته است، گفت: بعید است که تعداد ۲۸۳ سهمیه پیشنهاد شده به شهرستان دماوند در زمینه طرح کارورزی به تحقق برسد، زیرا کارورز نداریم و تعداد کارورزانی که اقدام به ثبت‌نام موفق کرده‌اند ۳۵ مورد و تعداد واحدهای پذیرنده ۱۹ واحد بوده است.

رئیس اداره کار، تعاون و امور اجتماعی شهرستان دماوند در مورد طرح روستا تعاون در این شهرستان یادآور شد: تعداد پنج طرح در این خصوص به استان تهران ارسال شده است ولی هنوز هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است و با وجود تأیید کمیته اشتغال شهرستان هنوز بودجه آن پرداخت نگردید.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن